Tradycyjnie jak co roku burmistrz Gorlic zaprosił krwiodawców i działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża na okolicznościowe spotkanie z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Tegoroczna gala miała wyjątkowy charakter ze względu na  obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, po drugie ze względu na miejsce, jakim był Pałac w Siarach. Dostojnych zaproszonych gości  w imieniu gospodarza Burmistrza Rafała Kukli przywitali prowadzący uroczystość mł. bryg. Dariusz Surmacz i dh Przemysław Wszołek.

Na uroczystą galę przybyli krwiodawcy oraz zaproszeni goście, między innymi: Pani Jadwiga Wójtowicz radna sejmiku województwa małopolskiego, Pani Maria Gubała starosta gorlicki, dh Krzysztof Kosiba - wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Pan Marian Sikora Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Gorlicach wraz z wiceprezesem Panem Janem Bugno a także Pan Łukasz Bałajewicz wiceburmistrz Gorlic. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania  hymnu czerwonokrzyskiego.

Kolejnym punktem programu był koncert w wykonaniu młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Gorlicach. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów i życzeń pod adresem krwiodawców w tym strażaków krwiodawców oraz osób wspierających ruch krwiodawstwa i Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie było też okazją do wyróżnienia krwiodawców, działaczy PCK i osób wspierających.

W gronie wyróżnionych krwiodawców znaleźli się także członkowie Klubu HDK z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny i bezinteresowne oddawanie krwi Polski Czerwony Krzyż nadał odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia asp. sztab. Jarosławowi Augustynowi i st. sekc. Marcinowi Filusowi.  Odznakę Honorową PCK III stopnia otrzymał mł. bryg. Dariusz Surmacz. W dowód uznania wraz z podziękowaniami za zaangażowanie na rzecz rozwoju działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Małopolsce, Oddział Okręgowy PCK w Krakowie nadał medale jubileuszowe 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża dla bryg. Andrzeja Czeluśniaka, mł. bryg. Dariusza Surmacza, asp. sztab. Krzysztof Boboli,  asp. sztab. Tomasza Podgórskiego i asp. Daniela Maciuszka.

Zdjęcia: Lech Klimek

 

 

 

 

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio