8 stycznia 2020r. w auli Domu Polsko-Słowackiego im. Dusana Jurkovica w Gorlicach odbył się wykład dla 82 słuchaczy z Uniwersytetu Złotego Wieku.

Zajęcia poprowadził mł. bryg. Dariusz Surmacz z Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.Temat „Ochrona przeciwpożarowa w pigułce. Co ma wpływa na nasze bezpieczeństwo prawdy i mity” wzbudził duże zainteresowanie wśród seniorów. Podczas wykładu poruszone zostały zagadnienia dotyczące ochrony przeciwpożarowej  w tym bezpiecznego użytkowania mieszkań i domów m.in.: zjawiska pożaru, zagrożeń jakie stwarza pożar, jego rozwój, główne przyczyny pożarów, jak zachować się podczas pożaru, podręczny sprzęt gaśniczy, zasady użycia sprzętu gaśniczego, czym jest tlenek węgla, co jest główną przyczyna zaczadzeń, co zrobić by uniknąć zaczadzenia, skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny, jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla, jak ratować zaczadzonego oraz w jakim celu montuje się czujki CO i dymu, a także dlaczego warto mieć gaśnice do zastosowania domowego.
Wykład miał na celu podniesienie świadomości osób starszych w obliczu zagrożenia, jakim jest pożar, tlenek węgla szczególnie w sezonie grzewczym. O zainteresowaniu tematem świadczy ilość przybyłych na wykłady osób, aula została wypełniona do ostatniego miejsca. A duża ilość zadawanych pytań po wykładzie potwierdza, że ten rodzaj szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej dla seniorów jest bardzo potrzebny.

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio