Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie kalendarzowym na 2015 rok pod tytułem „To warto wiedzieć ...” organizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na terenie całego kraju. Zachęca on do zainteresowania się tematem bezpieczeństwa i wskazuje właściwe zachowania w sytuacjach, w jakich może się znaleźć każdy człowiek. Informacje dotyczą prawidłowego zachowania się podczas wichury i burzy, zasad ratowania płonącego człowieka, co możemy zrobić, żeby żyć w czystym i zdrowym środowisku oraz co należy wiedzieć o gaśnicy. Tragedie ludzkie są często następstwem niewiedzy, warto więc, aby już od najmłodszych lat znać i przestrzegać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Porady zilustrowane są dowcipnymi obrazkami przedstawiającymi sympatyczną myszkę o imieniu Ocuś w różnych sytuacjach. W celu utrwalenia prawidłowych zachowań do porad dołączone są pytania konkursowe.

Pytania konkursowe:
1.Dlaczego nie powinniśmy chronić się pod drzewami podczas burzy?
2.Jakiego typu gaśnicza najbardziej przyda się w naszej kuchni?
3.Dlaczego, tak szkodliwe jest spalanie śmieci w piecu?
4.Dlaczego człowieka, na którym pali się ubranie, należy przewrócić twarzą do podłoża?

Prawidłowe odpowiedzi na pytania należy przesyłać wyłącznie na kartach pocztowych na adres: Komenda Główna PSP, Wydział Informacji i Promocji, ul. Podchorążych 38, 00-463 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs kalendarzowy” Koniecznie należy podać imię, nazwisko oraz adres szkoły i klasę, w której dziecko się uczy. Wśród uczestników, którzy do 30 kwietnia 2015 r. nadeślą prawidłowe odpowiedzi, wylosowani zostaną laureaci. Otrzymają oni nagrody oraz listy gratulacyjne Komendanta Głównego PSP.
Porady konkursowe zamieszczone są na stronie www.straz.gov.pl.

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio