W miesiącu maju br. gorliccy strażacy byli zaangażowani w działania związane z przeciwdziałaniem i zwalczaniem zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-Cov2.

Działania te polegały na dostarczaniu żywności oraz dystrybucji środków do dezynfekcji dla żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

W dniu 8 maja 2020 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach przekazali przedstawicielom dziewięciu gmin powiatu gorlickiego 1275 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, które trafiły do 78 przedszkoli i 7 żłobków.

W dniu 22 maja 2020 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach rozdysponowali przybyłym do Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach przedstawicielom samorządów 505 litrów środków do dezynfekcji, które trafiły do 61 szkół za pośrednictwem Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzięki przekazanym środkom do dezynfekcji placówki oświatowe mogą zadbać o bezpieczeństwo personelu i dzieci. Łącznie w ramach dwóch transzy gorliccy strażacy pomogli w przekazaniu 356 sztuk płynu do dezynfekcji. Ponadto w  miesiącu maju br. strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin Bobowa, Łużna i Moszczenica włączyli się w działania związane z walką z koronawirusem. W ramach współpracy z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej dostarczali żywność do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

  

 

 

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio