Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach zostali nominowani do #Gaszyn Challenge przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach i jednostki OSP z terenu powiatu gorlickiego.

W środę 17 czerwca br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach wykonali zadanie „pompując” ale co najważniejsze przekazali zebrane środki finansowe na leczenie dzieci  cierpiących na rdzeniowy zanik mięśni. Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach zawsze jeżeli istnieje tak potrzeba włączają się w akcje charytatywne, niosąc pomoc potrzebującym.

Akcję charytatywną Gaszyn Challenge zainicjował druh Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie na rzecz dwuletniego Wojtusia Howisa cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Strażak by wspomóc leczenie chłopca, nakręcił film, na którym wykonuje 10 pompek poczym nominował kolejne osoby do wykonania identycznego zadania. Jeżeli nominowane osoby wykonają zadanie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł. Akcja cieszy się dużym powodzeniem wśród osób prywatnych firm, instytucji stowarzyszeń i strażaków pieniądze na leczenie Wojtusia udało się szybko uzbierać ale akcja trwa nadal pieniądze są zbierane na inne chore dzieci na platformie SiePomaga.pl.

Link do filmu z realizacji zadania poniżej:

https://www.gorlice.tv/wiadomosci/1204,gaszynchallenge-dotarl-do-komendy-powiatowej-panstwowej-strazy-pozarnej-w-gorlicach

Do wykonani zadania i pomoc dzieciom chorym na SMA nominujemy:

- Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach,

- Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe,

- Straż Miejską w Gorlicach.

Poniżej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA potrzebujących wsparcia finansowego na leczenie:

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR3pi9uez4l6tTn617tnEBrc0nfiyulikWPxpiN0rmgwwnX5RqpOp231Md0

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio