Dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach w dniu 14 stycznia 2015r. kilka minut po północy otrzymał informację o pożarze traw w miejscowości Kryg z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie.

Na miejsce pożaru zadysponowane zostały zastępy z JRG w Gorlicach oraz pobliskich jednostek OSP. Jeszcze w trakcie dojazdu jednostek do miejsca pożaru strażacy zostali poinformowani, że nie jest to pożar traw ale budynku mieszkalnego. Gdy jednak na miejsce dotarli pierwsi strażacy stwierdzili, że pożarem w całości objęte są drewniany budynek mieszkalny i gospodarczy. Ratownicy podali dwa prądy gaśnicze na palący się dom i jeden na budynek gospodarczy. Strażakom prace utrudniał porywisty wiatr, który  podsycał ogień i powodował bardzo szybkie rozprzestrzenianie się pożaru. W miarę przybywania kolejnych jednostek wprowadzane zostały kolejne prądy gaśnicze. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenia domu. Był on na szczęście niezamieszkały w związku z tym nie było zagrożenia dla ludzi. Dalsze czynności prowadzone na miejscu akcji skupiały się na prowadzeniu prac rozbiórkowych i dogaszaniu pogorzeliska.
W działaniach gaśniczych trwających prawie sześć godzin brało udział 48 strażaków i 12 samochodów pożarniczych. Starty oszacowano wstępnie na około 80 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było podpalenie. Wyjaśnieniem okoliczności i przyczyn pożaru zajmuje się policja.

Film z pożaru

 

  

Zdjęcia: Piotr Mika i Kamil Karp

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio