Wakacje za nami strażacy powiatu gorlickiego interweniowali w tym okresie 269 razy.

Strażacy 222 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 29 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i 18 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych.

W 29 przypadkach wypadki i kolizje drogowe przyczyniły się do działań ratowniczych a w 13 interwencjach strażacy usuwali plamy substancji ropopochodnych z jezdni.   W okresie wakacji strażacy 118 razy wyjeżdżali do działań związanych z usuwaniem gniazd szerszeni zagrażających mieszkańcom a 13 interwencji było spowodowane przez silny wiatr i opady deszczu.

Na 29 powstałych pożarów w analizowanym okresie w powiecie gorlickim odnotowano:

- 16 pożarów   w uprawach i rolnictwie.

- 6 pożarów w obiektach mieszkalnych.
- 5 pożarów w innych obiektach
- 2 pożarów środków transportu.

Najtrudniejszą  akcję ratowniczo-gaśniczą w okresie wakacji jaką odnotowali gorliccy strażacy był pożar budynku mieszkalnego w miejscowości  Strzeszyn. Pożar ten był tragiczny w skutkach  w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła starsza kobieta. W akcji trwającej ponad 6 godzin  wzięło udział 38 strażaków i 9 zastępów straży pożarnej. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji w lampce nocnej zlokalizowanej przy łóżku.

We wszystkich akcjach ratowniczo-gaśniczych w analizowanym okresie brało udział 420 samochodów pożarniczych i 1824 strażaków.

 

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio