W dniu 21 stycznia w auli Domu Polsko-Słowackiego im. Dusana Jurkovica w Gorlicach odbył się pierwszy wykład o tematyce związanej z ochroną przeciwpożarową dla 78 słuchaczy z Uniwersytetu Złotego Wieku.

Zajęcia poprowadził mł. bryg. Dariusz Surmacz z Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Temat „Nie dla czadu, czad to realne zagrożenie” wzbudził duże zainteresowanie wśród seniorów. Podczas wykładu poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznego dogrzewania pomieszczeń m.in.: jak uniknąć zagrożeń z tym związanych, co jest główną przyczyna zaczadzeń, co zrobić by uniknąć zaczadzenia, skąd się bierze czad i dlaczego jest tak niebezpieczny, jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla, jak ratować zaczadzonego oraz w jakim celu montuje się czujki CO i dymu.
Wykład miał na celu podniesienie świadomości osób starszych w obliczu zagrożenia, jakim jest tlenek węgla szczególnie w sezonie grzewczym. O zainteresowaniu tematem świadczy ilość przybyłych na wykłady osób, aula została wypełniona do ostatniego miejsca. A duża ilość zadawanych pytań po wykładzie świadczy o tym, że ten rodzaj szeroko rozumianej profilaktyki przeciwpożarowej dla seniorów jest bardzo potrzebny. Kolejnym tematem wykładu, który zaproponowali sami słuchacze będzie „dlaczego nie należy wypalać traw i jakie są z tym związane zagrożenia”. Wykład planowany jest na początek marca 2015r..

 

  

Zdjęcia: Piotr Sekuła

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio