W sobotę 15 listopada Kluby Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zorganizowały zbiórkę krwi w ramach IX edycji ogólnopolskiej akcji strażacy w honorowym krwiodawstwie -  "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew”  oraz obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

W szczytną ideę niesienia pomocy potrzebującym krwi włączyli się strażacy z Gorlic, druhowie jednostek OSP z: Biecza, Klęczan, Krygu,  Kwiatonowic, Libuszy, Męciny Wielkiej, Moszczenicy, Ropicy Górnej, Ropy, Sękowej, Szymbarku oraz mieszkańcy Gorlic i powiatu gorlickiego.
Krew oddało 47 osób, co łącznie dało ponad  dwadzieścia jeden litrów krwi bezcennej dla ratowania życia ludzkiego.
To już druga w tym roku akcja zorganizowana przez gorlickich strażaków jak widać po ilości osób w niej uczestniczących i  ilości oddanej krwi cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Warto przypomnieć, że Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach istnieje już blisko 30 lat i przez ten czas strażacy w nim zrzeszeni pomagali i nadal pomagają potrzebującym oddając krew oraz działając aktywnie w strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża.
Wszystkim osobom uczestniczącym i wspierającym akcję członkowie  Klubu HDK przy KP PSP w Gorlicach  serdecznie dziękują i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych akcjach planowanych na maj i listopad 2015 roku.

                                    

                                                                                                                 

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 31.12.2020

Pożary            
332
Miejscowe zagrożenia   951
Alarmy fałszywe   93
OGÓŁEM   1376

 

 

Copyright © 2019 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio